saç ekimi nedir?

saç ekimi nedir?

saç ekimi, hem erkeklerde hemde kadınlarda uygulanabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen saç ekimi operasyonları kellik ve saç dökülmesinde kesin ve kalıcı en doğru cerrahi çözümdür.
Günümüzde en çok tercih edilen FUE ile saç ekimi yöntemi en az ağrı ve acı ile hızlı olarak uygulanabilen yöntemdir. Daha eski bir  yöntem olan FUT tekniği ameliyat izi bıraktığı için günümüzde pek tercih edilmeyen bir saç ekimi tekniğidir.

İki kulak arasında yer alan hormonlardan asla etkilenmeyen donör bölgeden alınan saç dokularının saçsız bölgeye nakil işlemidir. Bu saç dokularında greft adı verilir ve greftler 1-4 adet saç kökü bulundurur. Greftler bir boyu dökülmeyecek bölgeden alındığı için saçsız alanda da dökülmesi söz konusu değildir.

istanbul saç ekimi

Standart saç ekimi operasyonlarında saçlar kısa kesilerek 0.5-0.8 mm mikro motor uçları ile greftler toplanır ve özel kaplardaki solüsyonlarda beslenmesi sağlanarak saçsız bölgeye nakil edilir. Bu işlem sırasında saçsız bölgeye açılan yuvaların önemi en büyük etkendir. Bu yuvalar saçınızın çıkış yönü ve hareket özelliğini sağlayacak olan özelliktir.
istanbul saç ekimi merkezi, özel kapalı kanal tekniği ile %100 doğal saç ekimi yapmaktadır.

Greft Alım Süreci

Saçsız bölgeye nakil edilecek olan saç dokularının toplanması sürecine greft alım süreci adı verilmektedir. Ortalama 2-3 saat süren greft alım süreci saç ekimi sürecinin en önemli bölümlerindendir. Greft alım sürecinde saç ekimi hastası yüzüstü ve yan yatmak suretiyle işlem tamamlanır.

Ekim Süreci

Saçsız bölgeye lokal anestezi aracılığıyla ekim yuvaları özel tıbbı cihazlar ile açılır. Daha sonra özel solüsyon sıvısı içindeki özenle dizilmiş greftler açılan bu yuvalara tek tek yerleştirilir. Ekim işlemi sırasında televizyon izlenebilir, müzik dinlenebilir hatta telefonunuzu kullanabilirsiniz. Greft sayısına bağlı olarak 3-4 saat süren ekim işlemi tamamlandıktan sonra donör bölge pansuman ile kapatılır. Ekim alanı ise açık bırakılır. Donör alanın pansumanı ertesi gün açılır. Bu sırada ekim sırasında alana verilmiş sıvılar akıntı ve sızma yapabilir, bu oldukça normal bir durumdur.

saç ekimi hakkında daha fazla bilgi ve ücretsiz saç kontrolü için; 0212 916 1 724 telefonumuzdan randevu alabilirsiniz.

saç ekimi bilgilendirme

saç ekimi süreci 3 günde tamamlanır.

ilk gün operasyon gerçekleştirilir.
ikinci dinlenerek geçirilir.
üçüncü gün ekim alanının ve donör bölgenin yıkması gerçekleştirilir.

saç ekimi için ilk 15 gün oldukça önemli günlerdir. bu süreçte saç ekimi sonrasında oluşan kabukların dökülmesi için saçlar her gün yıkanmalıdır.
saç ekiminden sonra 30 gün boyunca aşırı terleme, ağır sportif hareketler, havuz ve sauna gibi aktivitelerin yapılmaması gerekmektedir.
ekim alanı doğrudan güneş ışığına ve yağmura maruz kalmamalıdır. bunun için şapka kullanılabilir.