fue saç ekimi

fue saç ekimi

saç ekimi özel tıbbi cihazlar aracılığıyla iki kulak arasında kalan ve hormonlardan asla etkilenmeyen donör adı verilen bölgeden sağlıklı saç köklerinin saçsız bölgeye nakil edilmesi işlemidir.

Saç ekimi alanında yaşanan gelişmeler 2006 yılında Fue Tekniğini vazgeçilmez bir yöntem haline getirdi. Fue tekniği saç ekimi operasyonları daha hızlı ve diğer bir teknik olan Fut tekniğine göre daha kolay bir işlem olarak uygulanmaya başlandı. Fue tekniğiyle donör bölgeden 0.5-0.8 mm çapındaki silindirik mikro uçlar aracılıyı ile saç kökleri tek tek çıkarılmaktadır. Bu uçları Punch adı verilmektedir. Çıkarılan saç kökleri, manuel Punch yada Micro motor aracılığıyla alınmaktadır. Bu saç köklerinin bulunduğu dokulara greft adı verilmektedir.

Greftler 1-4 saç kökü barındırmaktadır. Donor bölgeden alınan greftler özel solusyonlu kaplara teker teker diziler ve beslenmelerini sağlanır.

FUE saç ekimi local anestezi ile yapılan çok az ağrı ve acı hissi olan bir operasyondur. Sadece local anestezi yapılırken bir kaç iğne hissi dışında hiçbir ağrı ve acı duyulmamaktadır.